O nás

Provozujeme Antikvariát Shop, protože jsme obdivovatelé knih a zanícení čtenáři. Jsme přesvědčeni, že knihy by neměly končit někde na smetišti, ale měly by nadále sloužit svému účelu, předávat lidem informace, zábavu a radost. Mnoho vědomostí, které možná již nezískáme, zaniklo se zánikem knih. Knihy jsou křehké bytosti, které jsou pro naši civilizaci neznbytné.

  • Knihy nabízíme v co možná nejlepším stavu, který se snažíme co nejlépe popsat.

 

Vykupujeme knihy a antikvariátní zboží - nabízíme rozumné ceny.

Vykupujeme jednotlivé knihy, knižní celky, pozůstalosti a antikvariátní zboží. Více naleznete v sekcích Výkup a Komise.

 

Hledáte knihu?

Pošlete nám poptávku formou, která Vám vyhovuje v sekci Sháním, hledám. Budeme se snažit Vám pomoci.

 

K dobré knize nabízíme i různé druhy kávy

V našem antikvariátu nabízíme netradičně i různé druhy značové kávy, protože si myslíme, že k dobré knize patří i dobrá káva. Souhlasíte? Doufáme, že ano. Pak si vyberte v sekci Káva.

 

Jsme milovníci knih

Máme rádi knihy, protože jsou zcela vyjímečným médiem, které doprovází lidstvo celá staletí. Knihy uchovávají vědomosti, poznání a názory. Zaznamenávají nejen  dějiny a myšlenky lidí, kteří jsou již minulostí, ale i současnost a mnohdy i budoucnost. Bez knih by bylo vše a všichni zpomenuti. Knihy nám pomáhají poučit se a neztrácet čas hledáním již nalezeného. Oproti lidské paměti, která si data časem upravuje, knihy vždy prezentují záznam stále stejně.

Knihy byly vždy pro všechny vládce a vlády nebezpečné. Uchovávaly poznání a zprávy, které mnohdy nebylo vhodné veřejnosti sdělit, a zároveň nebylo snadné je zlikvidovat. Knihy odolávají zubu času a zničení velmi efektivně. Po dostatečném rozptýlení v lidské společnosti, jsou prakticky nezničitelné. Oproti elektronickým médiím, kdy pouhým rozbitím harware, ztrátou energie nebo úmyslným vypnutím internetu informace zmizí, kniha přetrvává. Ke zjištění obsahu knihy nám postačí zrak a jedna z nejvýznamnějších schopností lidststva, umět číst.

Knihy jsou tajemé, přežívají věky a nesou si v sobě patinu času a doteky všech čtenářů, kteří je pročítali.

 

 


Copyright © 2012 - 2022 VESSA ICT          Všechna práva vyhrazena